obchodní akademie český těšín

Galerie absolventů

Na konci studia, po úspěšných maturitách, probíhá slavnostní zakončení studia a naši bývalí žáci, teď už absolventi začínají další etapu svého života. Je pro nás důležité sledovat, jak se jim daří a zda nacházejí ve svém oboru uplatnění.
 
Někteří nastupují přímo do práce v České republice nebo v zahraničí, většina (minimálně 70%) pokračuje ve studiu na vysokých školách, a to různých směrů. Převažují pochopitelně školy ekonomického zaměření, ale naši absolventi jsou úspěšní i na školách humanitních.
 

Uplatnění absolventů 2023

Velice si ceníme úspěchů, kterých naši absolventi dosahují po ukončení studia na naší škole. O to více nás těší, když se podělí se svými zkušenostmi s našimi současnými žáky.

CO NÁM DALA ŠKOLA ...

Luboš Komárek

Obchodní akademie (za mých středoškolských studií ještě tzv. SEŠ-ka) mi pootevřela pomyslné dveře k přemýšlení o motivech chování lidí, fungování podniků a celé ekonomiky. Díky studiu jsem na tyto ekonomické subjekty získal schopnost nahlížet optikou pomyslného ekonomického rentgenu, tj. v bilančních souvislostech. SEŠ-ka mě motivovala i k úvahám nad „smysluplností“ centrálně-plánovaného řízení, což bylo v revolučním a pro mě maturitním roce dost žhavé téma. Dost mě to tehdy trápilo…. Má šťastná generace však již měla tu možnost poznat oba systémy a na prahu dospělosti se dále rozvíjet již ve svobodné společnosti. Hrozně jsem za to vděčný! Zpětně u řady svých kantorů oceňuji lidský přístup a profesionalitu, vpředhledícnost důležitosti výuky jazyků, mimoškolní akce protkané humorem, ale třeba i techniku administrativy. Psaní všemi deseti je stále mou viditelnou konkurenční výhodou :-).

Česká národní banka, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy

Jaroslav Stošek

25 let praxe řízení v oblasti ekonomických, finančních a controllingových procesů mě jednoznačně utvrdilo v tom, že pochopení logiky účetnictví právě na střední škole bylo základním stavebním kamenem pro mé praktické pracovní uplatnění ať již v segmentech zahraničního obchodu, potravinářské výroby, zemědělství, realit či naposledy ve zdravotnictví. V počátcích mé profesní kariéry  jsem si vyzkoušel i roli pedagoga na zdejší škole. Velmi rád vzpomínám na léta zde strávená ať již jako student či později jako vyučující. Prožil jsem zde kus života, něco jsem se naučil a jsem rád, že alespoň touto cestou mohu zdejší výtečné odborné střední škole poděkovat.

náměstek ředitele pro ekonomiku, Městská nemocnice Ostrava, p.o.

Katarzyna Czerná
Akademia Handlowa ukształtowała moje spojrzenie na świat, pokazując, że zawsze warto budować na mocnych podstawach wiedzy. To tutaj odkryłam swoją pasję, czyli ubieranie w słowa wydarzeń i historii odgrywających się wokół mnie. Ale co najważniejsze, to właśnie Akademia zapewniła mi przestrzeń do jej rozwijania, przygotowując tym samym nie tylko do zawodu dziennikarza, ale przede wszystkim do życia.
 
Studia: VŠB-TU Ostrava, Ekonomika podniku a Uniwersytet Jagielloński, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
 
redaktor Českého rozhlasu Ostrava
Tomáš Šurlák

Podnikání jsem se začal věnovat již na střední škole – Obchodní akademii. Moc rád vzpomínám na studium na této střední škole.  Získal jsem základní znalosti v účetnictví, ekonomii a právu, které považuji za stěžejní pro svůj další pracovní a studijní život. Obchodní akademie mi také dala pro VŠ excelentní znalosti nejen v odborných předmětech, ale i matematice, a díky tomuto byly první semestry studia pro mne snesitelnější oproti studentům jiných škol. Studium na této škole mohu s čistým svědomím doporučit všem případným zájemcům!

jednatel beSURE s.r.o.

Petra Christová

Volba studovat na Obchodní akademii v Českém Těšíně byla zásadní pro mé další fungování v osobním i pracovním životě. Během studia jsem získala nejen řadu praktických zkušeností pro každodenní uplatnění, jako jsou základy práva, účetnictví, daňové problematiky apod., ale potkala jsem i řadu skvělých kamarádů, se kterými se dodnes pravidelně setkávám pracovně i soukromě. Studium na této škole bych určitě doporučila všem studentům, kteří hledají komplexní odborné vzdělání, které je připraví pro uplatnění v životě.

ředitelka společnosti GASTRO-MENU EXPRESS a.s.

Tomáš Milata
Podnikat jsem chtěl již od základky a obchodka mě na to připravila více, než následné studium na výšce.
 
Veškeré základní principy účetnictví, fakturace, pracovního práva, obchodování a nutné administrativy jsem získal již na střední a se zdravým selským rozumem je to dost znalostí k zahájení podnikání a zbytek již naučí samotná praxe!
 
jednatel společnosti GolfBrothers, s.r.o.