Po stopách Franze Kafky

Filmový projekt PASCH v Goethe-Institut Praha

Díky skvělé nabídce od Goethe-Institut Praha jsme měli jedinečnou možnost zúčastnit se filmového projektu inspirovaného životem a osudem známého pražského spisovatele německého původu Franze Kafky.
 
První dny byly velmi intenzivní a plné práce, ale zároveň nesmírně inspirativní. Měli jsme příležitost poznat prostory Goethe-Institutu, jehož stěny jsou doslova obklopeny literaturou a kulturní atmosférou. Organizátoři pro nás připravili pestrý program, díky kterému jsme se rozhodně nenudili. Mezi jednotlivými částmi projektu jsme si vyzkoušeli herecké i výtvarné aktivity a rozvíjeli svou kreativitu.
 
Středa se stala dnem samotného natáčení. S promyšlenými nápady, velkým nasazením a motivací jsme se pustili do práce. Přestože natáčení trvalo celý den a vyžadovalo maximální soustředění, výsledný film rozhodně stál za to.
 
Projekt pro nás byl nejen cennou zkušeností v oblasti filmu, ale také inspirativním setkáním s literaturou a německým jazykem v praxi.
 
Žákyně 3.ročníku