obchodní akademie český těšín

Badmintonový turnaj

Jedno březnové ráno se u městské haly začali scházet studenti těšínských středních škol, aby turnajem v badmintonu ukončili celoroční soutěž o Pohár starosty města. Zařazení badmintonu do Poháru bylo pro letošní rok novinkou.

Do soutěže jsme nasadili celkem 10 studentů, 5 dívek a stejný počet chlapců. Bylo vyhrazeno pět kurtů, na kterých se hrálo: dvouhra děvčata, dvouhra chlapci, čtyřhra děvčata, čtyřhra chlapci a čtyřhra mix.

Naši reprezentanti bojovali za školu, tzn. že body za vítězství se přičítali škole, ne jednotlivcům. V polovině turnaje se už vykrystalizoval vítěz, Gymnázium Josefa Božka, které mělo ve svém družstvu badmintonisty i včetně reprezentanta ČR. Bojovali jsme tedy o druhé místo, to se nám nakonec povedlo.

Do turnaje jsme šli pouze s 2 badmintonisty, Frantou W. a Ondrou B., přesto skvělými výkony všech jsme obsadili stříbrnou pozici. Nejlepšími „kurty“ byli mix, Laura Wawrzyková a Ondra Bardoň, a čtyřhra děvčat, sestry Market a Adél Motykové. Obě dvojice v celém turnaji ztratily pouze 1 set. To vždy proti gymnáziu Josefa Božka. Na dalších kurtech sbírali body ve čtyřhře chlapců: Damian Horváth, Damián Jopek a Filip Kukuczka, ve dvouhře dívek: Agáta Martynková a Klára Kocurová, ve dvouhře chlapců Franta Wojnar.

Skvělé zakončení letošní úspěšné sportovní sezóny!