obchodní akademie český těšín

Mezitřídní turnaje

Mezitřídní turnaje mají na naší škole dlouhou tradici. Začali už před 20 lety. Žel v pocovidové době enormně klesl zájem o mimoškolní pohybové aktivity, možná i společnou třídní aktivitu, tedy i o mezitřídní turnaje. Jsme rádi za ty, kteří si chtějí stále zasoutěžit.

Mezitřídní volejbalový turnaj

V ranních hodinách 20. února se odehrálo finále volejbalového turnaje mezi třídou 3.B a 2.C. Již po sedmnácté převzali putovní pohár studenti Obchodní akademie v této sportovní disciplíně. Hra byla vyrovnaná, dechberoucí partie nenechala žádného diváka klidným. V prvním setu zvítězili studenti 2.C v poměru 20:17. Druhý set 2.C také rozehrávala na výbornou a zdálo se, že má hru pod kontrolou. Ovšem 3.B se vyhecovala k závěrečnému obratu a zvítězila 20:18. Rozhodující hra se nesla v duchu předchozích setů. Druhý ročník vedl 3:0, ale Štěpán servisem otočil na 8:3. Třeťáci si vedení pohlídali a zvítězili 10:4. Blahopřejeme. 

Mezitřídní florbalový turnaj

Ve finále letošního ročníku se utkal tým FK Tatry (1.A) s třídou 3. B. V celém utkání je třeba vyzdvihnout výkony obou brankářů, kteří udrželi finální nízké skóre. Především Oskar Moráň v brance čaroval. Třída 3.B po prvním poločase vedla 4:2, ovšem prvákům se podařilo vyrovnat a zdálo se, že o vítězi budou rozhodovat nájezdy. Chybou v samém závěru, necelou půl minutu před koncem, se podařilo Adamu Byrtusovi vstřelit vítězný gól a prváci v prvním turnaji berou poprvé první místo.