obchodní akademie český těšín

Lyžařský kurz 1.ročníků

V letošních roce jsme s lyžemi opět vyrazili až do rakouského Stuhlfeldenu, v oblasti Kitzbühel, aby si studenti a studentky prvního ročníku mohli užívat širokých alpských sjezdovek, téměř žádných front u vleku a čtyři dny krásného slunečného, byť mrazivého počasí.

Nejnáročnějším bodem kurzu je jistě noc strávená v autobuse. Po lehké snídani jsme vyrazili kabinkou vzhůru k rakouským vrcholům. Zažili jsme déjà-vu. Stejně jako loni nás přivítala mlha a jen těžko jsme rozeznávali hranice sjezdovky.

Od úterý už nás každé ráno vítalo slunce a krásné výhledy na zasněžené vrcholky majestátných rakouských hor. Každým dnem se naše sjezdové oblouky zdokonalovaly a byli jsme si na svahu jistější. Naše studentky, které stály na lyžích úplně poprvé, se beze strachu pustily do rakouských svahů a bravurně zvládaly bez pádů sjíždět ty mírnější sjezdovky. Ve skupinkách podle lyžařských zkušeností trénovali studenti pod vedením svých instruktorů. Ti nejlepší vyrazili na slavný Hahnenkamm. Po červené sjezdovce sjížděla kolem závodní trati, která se již připravovala na sjezd mužů.

Nejen lyžováním jsme trávili náš čas, večery patřily stmelování kolektivu a společným hrám, při kterých se žáci blíže poznávali napříč všemi třídami 1. ročníku. Poslední večer proběhla společná diskotéka a karneval v maskách.

Našich pět společných dnů uteklo velice rychle. Poznali jsme vlastní fyzické hranice, užili si skvělé lyžování, zaryli do paměti nezapomenutelné zážitky.

Mgr. O. Zwierzyna