obchodní akademie český těšín

Sálová kopaná - chlapci

Se začátkem nového školního roku jsme opět vstoupili do Poháru starosty města. Přáním bylo turnaj vyhrát, ale bylo jasné hned od začátku, že bude rozhodovat jediný gól. To se potvrdilo, navíc rozhodující branky padaly v poslední minutě. Dvacet sekund před koncem jsme vstřelili branku českému gymnáziu, dvacet sekund před koncem jsme dostali gól od Albrechtovy střední školy. Jen s polským gymnáziem jsme vsítili míč v polovině 2. poločasu. Proti SZŠ Agel padlo 6 branek úplně v závěru, kdy jsme zvýšili minutu před koncem na 2:1. Zdravotníci se pokusili o srovnání a riskovali, čímž nám umožnili skórovat ještě 3x. Turnaj byl enormně vyrovnaný s perfektními výkony brankářů. Potřebujeme obvykle 2 zápasy na sehrání, což se opět potvrdilo a v posledním zápase jsme dominovali, byť s jednou vstřelenou brankou. Ondra Schovanec nejen výborně chytal, ale vnesl do hry klid v rozehrávce. Svou práci s míčem byl hráčem v poli navíc, čímž jsme mohli po většinu zápasu kontrolovat míč. O velmi důležité trefy se postaral Honza Folvarčný, který rozhodl dva zápasy v závěru. Přilepil si míč k noze a proháčkoval se urputnou obranou a míč nějakým způsobem vždy dostal do brány. Všichni předvedli výborný výkon a tým zaslouženě vyhrál. Jedná se o naše druhé prvenství v letošním Pohár starosty. V celkovém hodnocení ztrácíme pouze 1 bod na vedoucí Polské Gymnázium.

OA : Gymnázium J.Božka   1 : 0

OA : Polské gymnázium   1 : 0

OA : SZŠ Agel  5 : 1

OA : Albrechtova SŠ   0 : 1

Celkové skóre jsme měli  7: 2.