obchodní akademie český těšín

Celostátní finále soutěže -Zaúčtuj To!

Nejlepší účtaři z řad středoškoláků z Česka poměřili koncem června své síly v grand finále soutěže Zaúčtuj To, která se konala na Mendelově univerzitě v Brně pod záštitou MŠMT a Svazu účetních ČR.

Soutěže, která byla rozdělena do čtyř základních kol a zmíněného dvoudenního grand finále, se zúčastnilo celkem 79 týmů z celé ČR.

Náš tým složený ze tří studentek třetích ročníků – Kateřiny Šebestové, Denisy Machové a Kláry Jaglářové – skvělé výsledky v základním kole jim zajistily úspěch do finále, ve kterém se utkalo 12 nejlepších týmů. Holky ohromily hned první den, kdy případovou studii spočívající v zaúčtování 120 účetních případů zvládly s největším počtem bodů ze všech zúčastněných! Druhý den následovaly vědomostní kvízy, kdy náš tým postoupil nejdříve mezi TOP 6 a v závěrečném nervy drásajícím souboji vybojoval 2. místo v celé soutěži!

Můžete se sami podívat na výsledky soutěže aneb statečný boj našich děvčat.

Blahopřejeme a účtu zdar!

Ing. Markéta Mrózková