obchodní akademie český těšín

Den finanční gramotnosti

Už Jan Ámos Komenský věděl, že nejlépe a nejefektivněji se učíme hrou, naši žáci se o tom mohli přesvědčit na Dni finanční gramotnosti v pátek 13.5.2022 na půdě Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské.

Cílem 3. ročníku soutěže bylo prohloubit znalosti žáků středních škol v oblasti osobních financí.

Dopoledne studenti strávili u deskové hry Finanční svoboda, kdy si měli možnost vyzkoušet práci finančního poradce. Jejím cílem bylo moudrými finančními rozhodnutími v průběhu 30 let života nastřádat alespoň 3 miliony Kč, které by rodinu zajistily na důchod. Životní okolnosti se ovšem nevyvíjely vždy tak, jak si týmy plánovaly, proto se ze sálu ozývaly nejen projevy radosti z úspěšných finančních rozhodnutí, ale i zklamání z těch špatných.

Odpoledne pak týmy ověřovaly své znalosti testem finanční gramotnosti.

Soutěže se zúčastnilo celkem 34 dvoučlenných týmů, naši školu reprezentovaly 4 týmy třetích ročníků. V celkovém hodnocení naši obsadili 6. a 8. místo. V jednotlivých kategoriích dokonce 2. místo v testové části a 4. místo v deskové hře.

 Žákům se Den finanční gramotnosti moc líbil a věřím, že je také mnohému naučil.

Ing. Markéta Mrózková