obchodní akademie český těšín

DUEL 2021

V pátek 26. listopadu 2021 se vydali naši studenti třídy 4.B – Lukáš Koziel, Anežka Pawerová a Miriam Szlibnerová – v doprovodu Mgr. Marka Lacioka, obhájit dobré jméno naší školy v 7. ročníku ekonomické soutěže Duel 2021, který tradičně pořádala Ekonomická fakulta VŠB–TUO.

Letošní soutěž byla označena jako “hravá plná nových myšlenek“ a byla zaměřena na logické kritické myšlení, kreativitu a práci v týmu.

Ve srovnání s přechozími léty došlo k systémové změně v jejím průběhu: studenti již nevypracovávali dopředu podnikatelský záměr, ani neřešili případovou studii a testy. 

Soutěžní problematika se týkala oblastí účetnictví a daní, financí a podnikové ekonomiky. V každé z nich představil odborník z praxe určitou podnikovou situaci s jejími problémovými aspekty, a studenti pak museli v týmu provést analýzu a navrhnout možná řešení. 

V konkurenci dalších 10 škol obsadil náš tým krásné 4. místo.

Největší úspěch zaznamenal v oboru účetnictví, kde získal nejvíce bodů společně s OA Ostrava-Poruba.

Ing. P. Otipková