obchodní akademie český těšín

Německé PASCH - TAGE

Čtení německé literatury v rámci Pasch-Tage se vydařilo

Naše škola je již několik let zapojena do německého projektu Pasch. V rámci tohoto projektu mají naši žáci možnost seznámit se blíže s německou kulturou – významnými německými autory, filmy, hudbou.

V pátek 15. 10. 2021 se uskutečnilo v kavárně Avion zajímavé čtení z německé literatury. Žáci měli možnost seznámit se s dílem a životem autora pro mládež Ericha Kästnera, konkrétně se četlo z jeho velmi zajímavé knihy Vzpomínky na dětství a mládí.

Žákům se akce líbila, protože texty četli herci z Těšínského divadla, pan Liška a pan Klusák, hudebním vystoupením obohatila program i paní Novotná ze ZUŠ v Českém Těšíně. Čtení se zúčastnila i naše mladá německá dobrovolnice, která se postarala o úvodní slovo.

Mgr. Jarmila Kiszová